Official List of Instructors

TUHONS

Carl Atienza (Tuhon)

Allain Atienza (Tuhon)

Darryl Atienza (Tuhon)

Leo Manalo (Tuhon)

SILAKS

Dianne Atienza (Silak ) katipunan

FULL INSTRUCTORS

Steve Broughman (Full Instructor 3) katipunan

Clint San Antonio (Full Instructor 3) katipunan

Peter Gerardi (Full Instructor 3) katipunan

Randy Mapoy (Full Instructor 1) katipunan

Khris Allen (Full Instructor 1) katipunan

ASSOCIATE INSTRUCTORS

CJ Strawn (Associate Instructor level 7) katipunan

Aran Keenan (Associate Instructor level 6) katipunan

Puneet Parasher (Associate Instructor level 6) katipunan

Jonathan Miel (Associate Instructor level 6)

Phil Acosta (Associate Instructor level 6)

Gerard Noel (Associate Instructor level 6)

Darik Floyd (Associate Instructor level 5)

Antonio Bolfo (Associate Instructor level 5)

Justin Malcolm (Associate Instructor level 5)

John Perrings (Associate Instructor level 4) katipunan

Joey Pena (Associate Instructor level 4) katipunan

Sean Brandt (Associate Instructor level 4) katipunan

Jonathan Roxas (Associate Instructor level 4) katipunan

Eric Allen (Associate Instructor level 4) katipunan

Jonathan Quinn (Associate Instructor level 4)

Victor Colicci (Associate Instructor level 4)

Courtney White (Associate Instructor level 4)

Gerry Quinn (Associate Instructor level 4)

Robert McClosky (Associate Instructor level 4)

Wayne Svenberg (Associate Instructor level 4)

Brendan Laurenzi (Associate Instructor level 4)

Barry Hession (Associate Instructor level 3)

Argyle Kalani (Associate Instructor level 3)

Chris Santarsiero (Associate Instructor level 3)

Ryan Umali (Associate Instructor level 3)

Travis Johnson (Associate Instructor level 3)

Dave C (Associate Instructor level 2)

Walter Barber (Associate Instructor level 2)

Amit Parasher (Associate Instructor level 1) katipunan

Gerry Geronimo (Associate Instructor level 1)

Michael Sanchez (Associate Instructor level 1)

APPRENTICE INSTRUCTORS

Dave Dare (Apprentice Instructor level 5)

Nelson Garcia (Apprentice Instructor level 5)

Melissa Haynie-Johnston (Apprentice Instructor level 4)

Robert Hanreck (Apprentice Instructor level 4)

Mike Jardeleza (Apprentice Instructor level 4)

Nick Tyau (Apprentice Instructor level 4)

Nathan Hart (Apprentice Instructor level 3)

Quinton Gelderman (Apprentice Instructor level 3)

Kevin Phan (Apprentice Instructor level 3)

Amrit Rupnarine (Apprentice Instructor level 3)

Rohan Smith (Apprentice Instructor Level 2)

Gerry Mendoza (Apprentice Instructor level 2)

Carlos Jacques (Apprentice Instructor level 1)

Danny Chiang (Apprentice Instructor level 1)

Sneha Shah (Apprentice Instructor level 1)

Kevin Li (Apprentice Instructor level 1)

Matt Sassman (Apprentice Instructor level 1)

Kevin Kazlauskas (Apprentice Instructor level 1)

Ryan Kloman (Apprentice Instructor level 1)

Bryant James (Apprentice Instructor)

Ben Ojena (Apprentice Instructor)

Mark Franz (Apprentice Instructor)

TRAINING GROUP LEADERS

Tim Heilman

Chris Totten

Ryan Simeone

Walker McFarlan

Carlson De la Serna

Click on link below for class contact info:

Instruction